
Робота з геопросторовими даними зазвичай не складається з однотипних операцій. Вона вимагає опрацювання великої килькості форматів даних та завдяки цьому і є дуже цікавою.
Тримати у голові всі ресурси неможливо, тому всі дослідники намагаються робити нотатки з збереженням до них інструментів та посилань на корисні ресурси. Як от наприклад дослідники з Bellingcat — зробили своєрідну дорожню мапу для своєї роботи:

Один з шляхів роботи з супутниковими знимками — використання доступу до хмарних ресурсів від Esri (ArcGIS Atlas).
Для того щоб не встановлювати коштовне ПО можна скористатись API та відкритими обліковими записами.
Jupiter Notebook з повним кодом за посиланням тут.
Нижче приклади видів з ноутбука
Beautiful ocean

Мапу зроблено в програмі GIS Pro.
Використано:
- Векторний шар океанів
- Векторний шар материків для обзорної мапи
- Текстуру для шероховатості океану
Результат у повному розмірі, а також проект з Pro — тут
Forest

Ми живемо в часи, коли інформації справді надбагато. Кожен день з’являється 2,5 квінтильйони байт нової інформації 📈🙃. Вона всюди, різноманітна та охоплює всі сфери життя.
Тому дуже дивно чути питання, накшталт “А де взяти зображення Землі”, або “Це тре купувати!”.
Насправді дуже багато інформації у відкритий доступ надходить від великих компаній. Ось і NASA, компанія, яка досліджує космос, ділиться своїми найкращими знимками нашої планети.
NASA Visible Earth — щомісячна безхмарна графічна мозаїка. Ви можете знайти ії тут — ці зображення красиві, можуть прикрасити будь який постер, але не мають геоприв’язки. Крім того, ви можете завантажити з цього ресурсу зручні файли geoTIF, які мають просторовий характер .